سرویس آسانسور در اصفهان | پشتیبانی و خدمات برای آسانسور

سرویس آسانسور در اصفهان

سرویس آسانسور در اصفهان


چکیده | سرویس آسانسور دراصفهان

ترمزها | سرویس آسانسور دراصفهان

آیین نامه امنیتی دستگاه محرکه و ایست الویتور| سرویس آسانسور دراصفهان

بررسی شیوه تعلیق اتاقک و کارکرد متعادل سازی | سرویس آسانسور دراصفهان

وزنه متعادل سازی | سرویس آسانسور دراصفهان

انواع اصلی کفشکها | سرویس آسانسور در اصفهان

 

شکل 1 ترمز آسانسور چرخ طیار

شکل 2 ریل و کفشک راهنما

 

چکیده | سرویس آسانسور دراصفهان

سرویس آسانسور در اصفهان این نوشتار در ادامه مطالب گذشته نگاشته شده  که یادآوری می کنم که به این مطلب پرداختیم که چگونه نیاز به خدمات و پشتیبانی پیش از خرابی الویتور نیاز مبرم داریم به دلیل این که شاید اهمال کاری در این راستا سبب به خطر افتادن جان مسافران و هزینه های زیادی را به گردن ساکنین ساختمان بیندازد و حالا ادامه ماجرا از زبان دلساتک

مقدمه

من وحید ابراهیمی در ادامه مباحث گذشته که درسایت https://delsatecco.com/blog/  که در نهایت به آیین نامه ترمزها ختم شد خواهم پرداخت و کوشش داریم به تکمیل مباحث سرویس آسانسور در اصفهان بپردازیم پس تا پایان همراه ما باشید.

ترمزها | سرویس آسانسور دراصفهان

در هنگامی که با نبود برق مواجه شویم دستکم باید دو ابزار جداگانه برای هدایت گر داشته باشیم. اما ترمزها باید بوسیله فنرهای تحت فشار و یا با اعمال نیروی وزن کار می کند.نکته مهم در مورد ترمزها این است که هنگام نبود برق بایستی بلافاصله عمل کنند (سرویس آسانسور در اصفهان) این ترمزها توسط جریان الکترو مغناطیس  و یا الکتروهیدرولیک گشوده شود. این ترمزها طوری طراحی شده که دستی بتوان آن را باز کرد و با یک اعمال فشار باز شود.موتور گیربکس باید دارای یک سیستم اضطراری باشد.(دلساتک)

آیین نامه امنیتی دستگاه محرکه و ایست الویتور| سرویس آسانسور دراصفهان

هر آسانسور دارای دستکم یک دستگاه محرک سفارشی شده منحصر به فرد میباشد. نکته مورد توجه این که الویتور به دو شیوه حرکت خواهد کرد:1- به شیوه حرکت به صورت اصطکاک که با بهره گیری از کابل و فلکه و وزنه تعادل 2- شیوه درایو اصلی : این روش برای انواع به شرط سرعت کمتر از 0.63متر بر ثانیه مجاز است. (سرویس آسانسور در اصفهان) نکته دیگر این که هر الویتور باید دارای یک ترمز کارآمد باشد که در صورت نیاز جریان راه اندازی موتوراصلی را گرفته و جلوی حرکت را بگیرد. هر ترمزی باید مجهز به یک ترمز الکترومکانیکی باشد.این ترمز باید سریعا متوقف شده و ایست نماید.در مورد فشار بر روی ترمزها این را باید خاطر نشان کنم که این فشار توسط فنر ایجاد میشود.این ترمزها دارای دست کم دو کفشک با لنتی دارای خاصیت غیر قابل احتراق است که عملکرد آن بر روی دیسک واستوانه است.(Delsatecco)

نکات پایانی در مورد استاندارد ترمزها

داشتن چرخ طیار برای رساندن اتاقک در حالت ضروری تا سر طبقه

با توجه به نگاره  شکل 1 ترمز آسانسور چرخ طیار

سرویس آسانسور در اصفهان

شکل 1 ترمز آسانسور چرخ طیار

برای دیگر بخشهای چرخنده با سطح غیر فلت همچو زنجیر، چرخ زنجیرها و چرخ دنده ها بایست گاردریل مناسبی ایجاد گردد.برای موردهای سطح فلت تمامی اجزا باید به رنگ زرد نمایان شوند.

بررسی شیوه تعلیق اتاقک و کارکرد متعادل سازی | سرویس آسانسور در اصفهان

(سرویس آسانسور در اصفهان) اتاقک و وزنه ها متعادل سازی توسط کابل هایی از فولاد آویخته شده. این کابل ها از سر یوک اتاقک ارتباط پیدا کرده که ابزاری بطور اتومات برای منظم کردن کشش کابل تعلیق باید دستکم در یکی از دو انتها باشد که شامل یک سوکت است یک غنر مارپیچ شکل فولادی،ضربه گیر لاستیکی و کابل شو می باشد. .(دلساتک)

 

وزنه متعادل سازی | سرویس آسانسور در اصفهان

(سرویس آسانسور در اصفهان) در آسانسورهایی که سیستم آن از کشش برخوردار است و آسانسورهای دارای زنجیر برای متعادل سازی جرم اتاقک آسانسور و درصدی از وزن داخل اسانسور از وزنه متعادل سازی استفاده میشود این درصد بین 45 تا 50% است.این وزنه ها در داخل فریم به گونه ای محصور شده که در هنگام سقوط یا ضربه ناگهانی نابود نشده باشدو از فریم بیرون نیاید.به این فریم ها گاردهایی از جنس فلز اضافه می گردد تا در هنگام شکسته شدن کفشک ها فریم از ریل بیرون نیاید. .(دلساتک)

کنترل اتاقک:

(دلساتک) ریل های راهنما برای کنترل کردن اتاقک و وزنه متعادل سازی در حرکت به صورت قائم و به صفر رساندن مسیرهای افقی است. ممانعت از لرزش های اتاقک به دلیل نیروی خارجی.ایستادن و نگهداشتن کابین در لحظه به کار افتادن سیستم امن آسانسور.اتاقک و زنه متعادل سازی در مسیر خویش باید دستکم دو ریل راهنما از جنس فولاد کنترل شده که کششی فراتر از 370 نیوتن بر میلی متر مربع و کمتر از 500 نیوتن بر میلی متر ایجاد شده است. (سرویس آسانسور در اصفهان)

آیین نامه ریل راهنما:

اتاقک و وزنه های متعادل سازی از ریل های راهنمای سخت برای کنترل استفاده می کنند. قدرت و محکم بودن ریل ها و تمام قطعات و ارتباط ها باید توان فشار نیروی ناشی از کارکرد ترمز اضطراری و همچنین لرزش ها و چرخش ناشی از بار نا همگن درون اتاقک کافی باشد. این ریل ها باید به گونه ای محکم شود که در اثر فرونشست بنا یا منقبض شدن بتن با یک تنظیم کوچک قابل بازگشت باشد.توصیه می کنیم که از دستکاری و جوشکاری ریل ها به هر عنوان خودداری کنید. (سرویس آسانسور در اصفهان)

انواع کفشک راهنما

کنترل اتاقک و وزنه متعادل سازی می بایستی برروی پل راهنما توسط کفشکهایی که به شاسی متصلند صورت گیرد.

با توجه به شکل 2 ریل و کفشک راهنما

سرویس آسانسور دراصفهان

شکل 2 ریل و کفشک راهنما

انواع اصلی کفشکها | سرویس آسانسور در اصفهان

(سرویس آسانسور در اصفهان) نوع اول که کفشک های لغزشی نام دارد در این دوران اخیر استفاده می گردد و برای رنج سرعتهای 2 متر بر ثانیه میباشد. این سطح اصطکاک لغزشی مقاومت قابل توجهی دارد و با وجود این کفشک ها ریل های راهنما حتما بایستی روغن کاری شده تا مقاومتشان در قبال ساییده شدن کاهش یافته و لغزش راحتتر شود. این امر با روغن کاری شونده های خودکار با روغن های سنگین یا گریس انجام می گردد.

نوع بعدی از گونه غلطکی که به ضرورت سرعت بالا در آسانسورهای فوق العداه سریع بکار می رود.البته با توجه به راحتی در حرکت اتاقک و صرفه جویی در انرژی به علت کم بودن اصطکاک بودن این گونه از آنها در آسانسورهای با سرعت متعادل تر توصیه می گردد. (دلساتک)

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

خدمات آسانسور اصفهانسرویس آسانسور در اصفهانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

خدمات آسانسور اصفهانخدمات آسانسور در اصفهانسرویس آسانسور در اصفهانسرویس و پشتیبانی آسانسورسرویس و خدمات آسانسورسرویس و خدمات آسانسور اصفهانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهاننصب و سرویس آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *