سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان | آسانسور و تجهیزات آن و تقسیم بندی چاهک

سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان


عنوان :انواع آسانسور
نویسنده:بهتام آدینه
دپارتمان:اوج شید
مدت زمان مورد نیاز:۷ دقیقه
تعداد کلمات مقاله:1052 کلمه

 

انواع آسانسور در اصفهان و تجهیزات آن:

تاریخچه آسانسور:

انواع آسانسور با توجه به ساختار چاهک به دسته های زیر تقسیم میشوند:

آسانسورهای هیدرولیک

آسانسورهای مغناطیسی:

آسانسورهای کششی:

شکل 1 سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

شکل 2 انواع آسانسور در اصفهان

 

برای استفاده از سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان میتوانید از دلساتک کمک بگیرید.

آسانسور اتاقکی متحرک است که با آن افراد یا کالا از طبقه ای به طبقه  دیگر بصورت عمودی جابجا میشوند. delsatecco

احتمالا این سوال عقلانی به ذهن نرسد چرا که اجزای آسانسور برای افراد که تنها از آن استفاده می کنند، پوشیده شده است. برای مثال فردی که از لابی ۱ برج با این وسیله به طبقه ی ۱۸ آن می رود. جدا از این بحث، برای افرادی که علاقه دارند با تجهیزات انواع آسانسور آشنا شوند  به موارد زیر می پردازیم:

۱ یا چند محفظه امن برای حمل.

یک موتور الکتریکی برای جابه جایی اتاقک آسانسور.

سیستم نگه دارنده.

مکانیزم کابل فلزی قوی بین موتور و اتاقک آسانسور.

ایمنی کاربر.

هوش مصنوعی برای پیدا کردن طبقات.

حالت تعادل باکس آسانسور.

انواع آسانسور در اصفهان و تجهیزات آن:

انواع  آسانسورها معمولا بوسیله ی موتورهای الکتریکی، این باکس را حرکت میدهند.

این موتورها با کمک کابل های کششی و سیستم متقابل وزن ،مانند یک بالابر معمولی کار جابجایی را انجام میدهند. با پمپ هیدرولیک میزان مایعات برای بالا بردن در یک پیستون استوانه ای جک مانند تزریق و کنترل میکنند. همانطور که در شکل 1 سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان میتوانید این موضوع را متوجه شوید.

انواع آسانسورها از ابتدايی ترین ماشینهای ساده ساخت دست بشر هستند  که همواره به کمک او آمده اند .

یک معمار رومی ۲۶ سال قبل از میلاد در نوشته های خود از وسايلی نامبرده است که ۲۳۶سال قبل از میلاد در جابجایی مصالح و ابزارها در بناها استفاده می شده است.

همزمان با توسعه تمدن و رشد اقتصادی و توسعه فنی و عملی کشورها و با همکاری فنی یکدیگر،دانش فنی سیستم های حمل و نقل عمودی نیز توسعه سریعی یافت. در ادامه ی این مقاله بیشتر در خصوص انواع آسانسور در اصفهان صحبت خواهیم نمود. Delsatecco

سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

شکل 1 سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

تاریخچه آسانسور:

پایه گذار علمی و طراح انواع آسانسورهای امروزی، دانشمند و ریاضیدان بزرگ ( آتود) است.

ماشین آتود عبارت است از ۲ وزنه ای که با یک نخ به یکدیگر مربوط میشوند و روی فلکه ای، وزنه های فوق به بالا و پایین حرکت میکنند. برای استفاده از سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان میتوانید از دلساتک کمک بگیرید.

 

 

انواع آسانسور با توجه به ساختار چاهک به دسته های زیر تقسیم میشوند:

– آسانسورهای هیدرولیک

– آسانسورهای وینچی

– آسانسورهای مغناطیسی

– آسانسورهای کششی گونه ی پر طرفدار بین انواع آسانسور در اصفهان

آسانسورهای هیدرولیک

آسانسور های هیدرولیک عمدتا بوسیله ی ۱ پیستون در قسمت پایینی آسانسور نگه داشته شده و به سمت بالا حرکت داده میشوند. این مسئله در بسیاری از انواع آسانسور در اصفهان مشاهده میشود.

این نوع  آسانسورها برای ساختمانهای کم ارتفاع که شامل حدودا، ۲ الی ۸ طبقه میباشند کارایی دارد و دارای سرعت ۲۰۰ فود در دقیقه میباشند. اغلب، موتورخانه ی آسانسور های هیدرولیک در پایین ترین و همسطح با چاهک آسانسور واقع شده است.

آسانسورهای هیدرولیک عموما از ۲ مدل اصلی به شرح زیر ساخته شده اند:

۱ـ  آسانسورهای هیدرولیک معمولی به همراه چاهک یا چاله: این مدل آسانسور هیدرو لیک دارای ۱ طناب قرقره در انتهای چاهک آسانسور قرار گرفته که با پایین آمدن آسانسور،پیستون جمع شده را پذیرا باشد.

در بعضی شکلها این آسانسورها، ۱ پیستون تلسکوگی وجود دارد که فرو ریخته و نیازمند به ۱ سوراخ کم عمق انتهای چاه دارد. این آسانسور قادر نیست بیشتر از شصت فوت حرکت کند.همانطور که در شکل 2 انواع آسانسور در اصفهان میتوانید این موضوع را متوجه شوید.

۲ـ آسانسورهای هیدرولیک بدون چاهک: این آسانسورها دارای ۱ پیستون در ۲ طرف اتاقک میباشند که دارای ۴ مدل زیر میباشد:

  • آسانسورهای هیدرولیکی طنابی
  • آسانسورهای کششی
  • آسانسورهیدرولیکی تلسکوپی
  • آسانسورهای هیدرولیکی غیر تلسکوپی
  • آسانسورهای وینچی:
سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

شکل 2 انواع آسانسور در اصفهان

این دسته از آسانسور ها جز یکی از بهترین انواع آسانسور در اصفهان هستند.یکی از انواع آسانسور که با زنجیر فولادی متصل شده، و نیروی رانش به صورتی غیر از اصطکاک به آن منتقل میشود.این نوع آسانسور قاب وزنه ندارد. بزرگترین و بهترین شرکت سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان دلساتک است.

آسانسورهای مغناطیسی:

این مکانیزم  جدیدا وارد دنیای آسانسور شده و در این سیستم کابل های کو اکسیا ل، موتور و وزنه تعادل دهنده  کاملا حذف شده است. این مدل آسانسور در ایران بنام آسانسور مغناطیسی معرفی شده. دلیل نامگذاری این محصول بنام ((چندگانه )) این است که این آسانسور علاوه بر حرکت عمودی، بصورت افقی نیز می تواند حرکت کند. مکانیزم حرکتی آن مبتنی بر القا الکترومغناطیسی است، عملا اتاقک به سیم ها و کابل ها متصل نیست. ۲ مکانیزم کلی در این نوع از آسانسور ها بکار گرفته می شود. یکی از این راهکارها استفاده ازکابل های مغناطیسی در کناره های چاهک است، و سیم پیچ در قسمت انتهای اتاقک قرار دارد. با اعمال قطب های همنام کابین به حالت تعلیق در می آید و به حرکت می افتد. برای توقف اتاقک، قطب های ناهمنام ایجاد می شود تا آسانسور متوقف شود.

آسانسورهای کششی:

در این نوع مکانیزم های کششی، موتور در بالای سر چاهک قرار نگرفته و در روی خود اتاقک نصب شده است که برای تعمیرات  نیز از همان کابین قابل دسترس می باشد. موتور در این نوع سیستم از موتور های دو نوع دیگر بسیار کوچکتر می باشد. تابلو فرمان در محفظه ای در کنار چاهک و با فاصله تقریبی4۶   تا۵۱  متر از موتور قرار دارد. موتور اینگونه سیستم ها از نظر هزینه های نصب و نگهداری مانند موتور گیربکس هستند، اما مصرف انرژی آنها خیلی کمتر از سیستم های گیربکسی می باشد. مناسب ترین عملکرد برای سیستم های کششی بدون موتورخانه برای ساختمان ها در حدود 70-75 متر است. آسانسور های کششی و در کل انواع آسانسور در اصفهان به کرات مورد استفاده قرار میگیرند.

شما برای سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان میتوانید از سایت زیر کمک بگیرید.

شما میتوانید انواع آسانسورها، با مقرون به صرفه ترین قیمتها را در این سایت delsatecco مشاهده کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

انواع آسانسور در اصفهانخدمات و نگهداری آسانسور در اصفهانسرویس و پشتیبانی آسانسور در اصفهانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهاننصب آسانسور در اصفهان

خدمات آسانسور در اصفهانسرویس آسانسور در اصفهانسرویس های آسانسورسرویس و خدمات آسانسورسرویس و خدمات آسانسور اصفهانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *