برق آسانسور

سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان


سرویس و خدمات آسانسور | برق آسانسور

سرویس و نگهداری روی کابین

موتور خانه آسانسور

 

شکل 1: سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

شکل 2: سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

 

سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان | برق آسانسور

در سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان با ملاقات تکنسین فنی، نگهبان و یا سایر مسئول که بتواند اطلاعات کافی درمورد عملکرد سیستم جابجایی ارئه دهد شروع می شود.

در ساختمان های کوچکتر شاید کسی برای ملاقات وجود نداشته باشد پس از ورود به ساختمان سوارشدن در آسانسور می تواند مفید باشد، صدا و چگونگی حرکت آسانسور نشانه های گویایی از شرایط عملکرد موتور محرکه و اجزاء متحرک می باشند.

تکنسین باید کارکرد کلیه لامپ های اتاقک را چک کند، برای مشاهده عملکرد درب در هر توقف به همه طبقات سر بزند.

اگر دلیل مواجه ای برای رفتن به موتور خانه نداشته باشد، ابتدا بالای سقف کابین باید بررسی شود در برخی موارد تکنسین باید به موتورخانه برود تا تعیین کند که چه اقداماتی لازم هستند. در سرویس طبق چک لیست کارهای مربوط به سرویس و نگهداری و فاصله زمانی مشخص شده در آن انجام شود.

 

بررسی اجمالی با ارتباطات تلفنی با دلساتک، اطلاعات خوبی در زمان شروع سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان قبل از اقدامات در هر بازدید در اختیارقرار می دهد.

این تنها اقدامات مرسوم در زمان سرویس آسانسورهستند.

برق آسانسور

شکل 1: سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

دسترسی به بالای کابین delsatecco از طریق آخرین درب طبقه صورت می گیرد.

در جهت ایمنی هنگام کار روی سقف کابین فعالیت های سرویس و نگهداری را در صورت امکان در حال حرکت کابین به سمت پایین انجام دهید.

کلید استپ روی کابین را پیدا کنید و آن را در حالت stop  قرار دهید. سپس لامپ بالای جعبه رویزیون را روشن کنید.

در سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان در بخش برق آسانسور اگر لامپ بالا سقف سوخته است تا زمانیکه آنرا تعویض نکردید به کار خود ادامه ندهید.

در قدم بعدی بازرسی چشمی و تمیز کردن بالای سقف کابین انجام می شود. این امر به کاهش انتقال گرد و غبار از بالای سقف به کف ساختمان می شود.

در برخی موارد روغن و گیرس و دوده به ته کفش می چسبند و آلوده شدن کف ساختمان می شوند.

برای تمیز کاری روی سقف کابین نیاز است تا سرویس کار آسانسور دلساتک بتواند روی سقف کابین را به خوبی تمیز و گرد و غبارزدایی کند.

این گرد و غبار از داخل چاهک آسانسور به موتور خانه آسانسور انتقال نگردد.

تمیزکاری با جارو برقی در هر مرحله سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان و یا با توجه به سن بنا محیط و پاکیزگی ساختمان و تجهیزات هر شش ماه حداقل یکبار توسط delsatecco انجام شود.

در شکل 1: سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان تصویری از نحوه سرویس آسانسور را مشاهده می نمایید.

بعد از این مراحل تمیز کاری و بازدید از روی سقف کابین سپس کلید نرمال و رویزیون را روی حالت رویزیون تنظیم می کنیم.

پس از آزاد کردن استپ قارچی روی تابلو رویزیون توسط تابلو رویزیون در حالت بازرسی کابین را در شرایط ایمن با فشار روی کلید حرکت RUN  به سمت پایین به حرکت وا داریدو اگر تکنسین با افراد دیکر کار می کند باید قبل از حرکت دادن کابین آن ها را با صدای بلند (بالا می آید  یا (پایین آید) مطلع سازد. سپس منتظر پاسخ آن ها از بالا کابین یا اطراف آن باشند این اعلان بیشتر یک تعارف است و در واقع نوعی اخطار است در نتیجه همه آماده حرکت کابین هستند تا در صورت نیاز برا ی جلوگیری از زخمی شدن تغییر مکان دهند.

 

سرویس و نگهداری روی کابین

سرویس و نگهداری روی کابین شامل بررسی چشمی شرایط کفشک ها عملکرد صحیح سیستم تعلیق درب و فرمان های مربوط به درب است.

اتصال سیم های برق آسانسور به ترمینال های که موجب فعال شدن سوئیچ ها می شوند و کلیه سیستم های کنترلی می باشند. delsatecco در این نوع سرویس یا بازرسی چشمی حرکت فیزیکی برخی از سوئیچ ها بلبرینگ های روغنکاری و گریسکاری شده کنترل سفتی و محکمی تسمه تایمینگ و زنجیر محرک درب عملکرد مناسب آن مورد دقت قراردهید.

برق آسانسور

شکل 2: سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان از روی کابین کنترل مقدار حد بازو بسته شدن درب نیز صورت می گیردو در مرحله بعد باید سیستم های حفاظتی روی درب تمیز شوند و عملکرد ابتدا و انتهای حرکت شکستگی تک سیم های هر یک از سیم بکسل ها و کاهش قطر آن ها را در طول مسیر چک کنید.

پس از اتمام بازرسی و کنترل داخل چاه کابین را به سمت بالاترین توقف هدایت کرده بطوریکه به راحتی بتوانید از روی سقف کابین با باز کردن درب طبقه از داخل چاه به آخرین توقف و لابی خارج شوید. پس از باز کردن طبقه و خروج و انتقال به بیرون کلید قارچی استپ را تحریک کرده و بعد از حات رویزیون به حالت نرمال تغییر دهید. سپس از بیرون چاه قبل از بستن درب طبقه کلید قارچی STOP  را در وضعیت عادی قراردهیدو آسانسور به حالت نرمال تغییر می یاید.

موتور خانه آسانسور

در بحث سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان، مراجعه بعدی به موتور خانه است در این قسمت نیز تمیزکاری ضروری است گوش دادن به صدای تابلو و عملکرد موتور یک  روش عادی است و تجهیزات کنترلی را از نظرعلائم سوختگی مشاهده نمائید. بسیاری از آیتم ها باید پس از قطع  برق آسانسور اصلی بررسی شوند خارج نمودن کابین از مد سرویس دهی نیاز به برق آسانسور در نظر گرفتن شرایط ساختمان دارد و در صورت وجود ساکنین در ساختمان باید قبلا اعلام شوند. در آسانسورهای گروهی اعلام وضعیت خارج شدن از عملکرد آسانسور احتمالا لازم نیست اما در مورد آسانسورهای معمولی تک کابین ضروری است طبق دستوالعمل ها ایمنی کارکنان صنعت آسانسور قطع تغذیه سیستم نیاز به نصب برچسب قطع برق آسانسور دارد.

در شکل 2: سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان نوعی از سرویس آسانسور را مشاهده می کنید.

روش  هایی که به صورت خلاصه گفته شد برای جلوگیری از جراحت، صدمه یا مرگ کارکنان با نیاز به اجرای برخی روش ها قبل از کارروی سیستم در نظر گرفته می شوند. در محلی که امکان قرار گرفتن در معرض خطرات برق آسانسور و خطرات مکانیک وجود دارد کارکنان نباید هیچگونه اقدامی روی سیستم انجام دهند. مگراینکه کلیه منابع انرژی قطع و اتصال برق آسانسور به زمین شده باشند.

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست سرویسکار بمنظور نصب یا سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان با شرکت دلساتک تماس بگیرید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

خدمات آسانسور اصفهانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

پشتیبانی و نگهداری آسانسورسرویس آسانسور در اصفهانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهانقیمت آسانسور در اصفهانقیمت نصب آسانسورنصب آسانسورنصب آسانسور در اصفهاننگهداری آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *