سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان | زمان سرویس و نگهداری آسانسور

زمان سرویس و نگهداری آسانسور دلساتک

زمان  بازرسی آسانسور | سرویس و خدمات آسانسور اصفهان

در سایت دلساتک قسمت سرویس و خدمات اسانسور در اصفهان ( مدت زمان سرویس آسانسور ) با این مفهوم آشنا خواهیم شد که هیچ موجودیتی در مدت زمان مداوم نیست و خرابی‌هایی را به همراه دارد. کهنه شدن و خرابی لوازم آسانسور به خاطر استفاده زیاد و به موقع بازرسی نکردن بالابر است.، و بعد از مدتی بر راندمان آسانسور تأثیر می‌گذارد. میانگین زمان عمر بالابرها حدوداً  20 تا 25 سال است که در این زمان اکثرکارشناسان،اجراء نوسازی یا تعویض را توصیه می‌کنند.

بعضی از خدمات در سرویس آسانسور

 • بازدید موضوع‌های امنیتی : بررسی‌های مربوطه بر اساس قوانین محلی انجام می‌شود.
 • روغن کاری : عملکرد بهتر بالابر  محتاج حرکت روان راهبر ، ریل‌ها ، سیستم تعلیق و مکانیزم امنیتی است.
 • بازرسی عملکرد آسانسور : امتحانات ماشینی منظم دستگاه کنترل بالابر ، سیستم شتاب و کاهش سرعت و کلیه امکانات امنیتی.
 • بازدید : بازدید حالت ماشینی آسانسور ، عوض کردن دنده‌ها ، ترمز ، بیرینگ و یا کابل‌ها.

بازدید پیشینه تعمیر بالابر  برای مفهوم میزان خدمات مدنظر شما مهم بوده است. برای پیدا کردن و چاره سازی های صحیح ، اشاره دقیق به مسئله‌ها و مشکلات ، با اهمیت زیادی باید انجام شود. به این دلیل قسمتی از توافق نامه شما باید شامل برنامه‌ای برای بررسی عملکرد و تاریخچه بازرسی آسانسور است. همراه با سرویس و خدمات اسانسور در اصفهان delsatecco  ( مدت زمان سرویس آسانسور )

اهمیت تعمیر آسانسور ( delsatecco ) | زمان سرویس آسانسور

 1. چندین بار استفاده به وسیله چندین نفر در طول روز از آسانسور
 2. در بیشتر ساختمان‌ها مدل‌های مختلفی از آسانسورها وجود دارد
 3. حرکت آرام و خسته کننده آسانسور

مراحل تعمیر اسانسور

 1. مدت ایستادن در هر طبقه : چک کردن زمان رسیدن به یک ایستگاه و مدت متوقف بودن در هر طبقه. برای اندازه گیری این زمان باید ، زمان بسته شدن درب در یک ایستگاه و باز شدن درب در ایستگاه بعدی را محاسبه کنید.
 2. زمان عملکرد : موقع بسته شدن درب بالابر در یک ایستگاه تا لحظه باز شدن درب در ایستگاه بعدی که مسافران بتوانند از بالابر خارج شوند.
 3. زمان شروع حرکت کابین : از لحظه بسته شدن درب تا زمان حرکت آسانسور اندازه گیری می‌شود.
 4. زمان باز شدن درب : گزینه دیگری که باید در زمان تعمیر بالابر در نظر بگیرید ، زمان باز شدن درب بالابر است.

همراه با سرویس و خدمات آسانسور اصفهان (مدت زمان سرویس آسانسور)

با توجه بهشکل 1 سرویس و خدمات اسانسور در اصفهان

سرویس و خدمات اسانسور در اصفهان دلساتک

شکل 2 نصب اسانسور در اصفهان

از کار افتادن پیاپی آسانسور

میزان دوام و عمر یک بالابر و آسانسور بین 15 تا 20 سال است. به همین دلیل نباید توقعی از آسانسور ساختمان های قدیمی داشته باشیم چون تعجبی ندارد که این آسانسور ها از کار بیفتند. نمونه مشکل های متداولی که ممکن است با آسانسور های کهنه ساختمانتان تجربه کرده باشید خوب باز و بسته نشدن درب های آسانسور است که اگر هفته ای یکبار با این مشکل روبه رو شدید این را باید بدانید که در سرویس آسانسور خود غفلت کرده اید و حال زمان تعمیر سیستم فرا رسیده است. مدت زمان سرویس اسانسور ( دلساتک )

صدا های عجیب آسانسور

برخی اوقات ممکن است صدا های عجیبی از آسانسور به گوش شما برسد که احتمالا از تغییر مکان ترمز های آسانسور ، از هم جداشدن قطعات ، مشکل داشتن سیستم پاراشوت ، هم تراز نبودن کابین با طبقات ، موتورخانه و  … است این صدای درخواست آسانسور برای تعمیر و سرویس است و اگر آسانسور شما تا به امروز به خوبی تعمیر و یا سرویس نشده است بی توجهی به این صدا ها عواقب بدی دارد ، باید هرچه سریع تر برای تعمیر آسانسور اقدام کنید.

توقف آسانسور بین طبقات

این مشکل از دید امنیت توجه بسیار زیادی دارد ، زیرا ممکن است زمان توقف ، فرد بیماری داخل کابین باشد که این اتفاق باعث مشکلات ناگواری برای فرد بیمار و خانواده داشته باشد پس بعد از دیدن اولین اختلال توقف باید برای تعمیر آسانسور اقدام کنید

متغیر بودن سرعت آسانسور

آسانسور ها در طول روز فعالیت های بسیاری انجام می دهند مانند جابه جا کردن چندین تن آدم و بار و…. که تمام این فعالیت ها باعث ایجاد فشار و استرس به قطعات مکانیکی و محرک آسانسور میشود ، متغیر بودن سرعت آسانسور به شما این نکته را می رساند که قطعه ای به خوبی کار نمیکند که اگر شما به این موضوع توجهی نکنید ممکن است اتفاقات خوبی برای آسانسور و افراد داخل کابین نیفتد پس هرچه سریع تر باید به عملیات سرویس و خدمات اسانسور در اصفهان اقدام کنید.

کم کردن خرابی ها و اختلالات آسانسور

آسانسور ها نمونه و مدل های متفاوتی دارند که تمام اینها خراب می شوند و نیاز به تعمیر و مراقبت دارند پس توجه نکردن به سرویس های دوره ایی و نگهداری از آسانسور باعث خرابی میشود و باید تعمیر شوند. اگر مسافرین و افراد به درستی از این سیستم پیچیده استفاده کنند و تعهد به حفظ از آسانسور بدهند دیگر نیازی به تعمیرات پیاپی نیست و این دستگاه به درستی به کار خود و خدمت کردنش ادامه خواهد داد. باتوجه به شکل 3 استعلام قیمت اسانسور در اصفهان

مدت زمان سرویس آسانسور دلساتک

شکل 4 بهترین شرکت اسانسور در اصفهان

سرویس و خدمات اسانسور در اصفهان دلساتک

شکل 1 سرویس و خدمات اسانسور در اصفهان

موارد نگهداری درست از بالابر | مدت زمان سرویس آسانسور

افراد به صورت کلی به آسانسورها وابسته هستند. به این دلیل درامنیت کامل بودن آن‌ها اهمیت بسیاری دارد.  پیشگیری از خرابی‌های احتمالی برای داشتن آسانسوری با طول عمر بالا که احتیاج‌های افراد را تأمین کند ، اهمیت زیادی دارد. مدیر ساختمان مستلزم تضمین از عملکرد مطبوع تمام خدمات و امکانات است. یک برنامه تعمیر و محافظت مداوم می‌تواند اطمینان حاصل کند که بالابر شما در همه مدت با راندمان بالا کار کند. علاوه بر این ، نگهداشت مرتب باعث افزایش مقدار دوام بالابر می‌شود. قسمتی از این خدمات تعمیرو محافظت به شکل زیل می‌باشد ( همراه با سرویس و خدمات اسانسور در اصفهان )

 1. روغن و روان کردن قطعات متحرک در زمان مورد نیاز
 2. بازرسی قطعات و تجهیزات آسانسور
 3. تغییر قطعات
 4. تمیز کزدن به صورت کامل شفت
 5. انجام تنظیمات
 6. تنظیم گزارش از نحوه عملکرد بالابر

تعمیرات بالابر چه قسمت های دارد

 • تعمیر بر پایه شکست
 • محافظت و سرویس های پیش گویانه
 • اقدامات محافظت و سرویس های بهتر کردن سیستم
 • تعمیر و اقدامات پیشگیری
 • تعمیر دوره‌ای آسانسور

تکنسین ها به چه نکته های تو جه نمی کنند

برخی اوقات علت مشکلات آسانسورها  به صورت عمدی است. این خرابی ها اکثرا نتیجه از استفاده اشتباه و  نادرست از بالابر است. اتفاقات طبیعی و اتفاقات سیستمی مثل قطع مکرر برق بالابر می‌توانند به بالابر آسیب بزنند که برای تعمیرکاران در آخرین بازدید بالابر قابل حدس نبوده. به صورتی کلی تر، تعمیر بالابر به‌کار گیری تعمیرکاران های مجاز آسانسور، باعث بالا رفتن میانگین عمر بالابر و کارکرد بهتر بالابر خواهد شد. سرویس و خدمات آسانسور اصفهان  delsatec( مدت زمان سرویس آسانسور )

چک کردن علت ایجاد عیب در دستگاه بالابر | سرویس و خدمات اسانسور در اصفهان

بالابر ها به خاطر اینکه کارکرد بهتری داشته باشند ، برای مختل نشدن کارایی بالابر باید اصول و نکته های فنی را رعایت کنیم و بهترین کیفیت را ارائه دهیم. تعدادی از بهترین نکات برای عملکرد خوب بالابر به صورت زیر است ( سرویس و خدمات اسانسور در اصفهان ، delsatecco )

 • میزان شتاب
 • مکان قرارگیری آسانسور
 • تعیین ظرفیت بالابر
 • کنترل درب‌ها
 • مقدار ارتفاع
 • ولتاژ برق

علامت و نشانه های اختلال در آسانسور

آسانسور ها دستگاه های پیچیده ای هستند که نیاز به نگهداری و تعمیر دارند. برخی اوقات این سیستم ها با علامت هایی مانند stop چند ثانیه ای و یا لرزش و …. به ما این نکته را می رسانند که قبل از خراب شدن نیاز به تعمیر دارند پس سعی کنید تا قبل از stop کامل یا اتفاقات جبران ناپذیر ، در اولین فرست تعمیرشان کنید. باتوجه به شکل 2 نصب اسانسور در اصفهان

مدت زمان سرویس آسانسور دلساتک

شکل 3 استعلام قیمت اسانسور در اصفهان

پیش گیری از گرم شدن سیستم آسانسور

به خوبی کار نکردن دستگاه های خنک کننده و سیستم های تهویه باعث بالا رفتن دمای دستگاه کنترل و توقف آن می شود . باید این نکته را در نظر بگیریم که دستگاه کنترل آسانسور مصرف انرژی بسیار بالایی دارد پس با تغییر و تعویض این سیستم با یک سیستم بروز تر می توانیم مصرف انرژی را پایین بیاوریم و از خرابی های احتمالی جلوگیری کنیم . با این عمل مطمئن می شویم که در طول عمر آسانسور تنها با سرویس و نگهداری از آن دیگر نیازی به تعمیر آسانسور نداریم و با این کار ها می توانیم اختلالات و خرابی هارا کاهش دهیم. مدت زمان سرویس اسانسور

پیشگیری از نوسانات و تمرکز بر کیفیت برق

اگر در ساختمان خود متوجه اختلالاتی نظیر تغییر و نوسان در ولتاژ کل سازه شدید باید کاری کنید که در سیستم آسانسور شما مشکلی ایجاد نشود زیرا این تغییرات توان آسیب زدن به آسانسور و قطعات آن را دارد ، شما می توانید با استفاده از دستگاه ها و سیستم های تغذیه این مشکل را حل و رفع کنید و یا به سیستمی نیاز دارید که را این نوسانات به آسانسور را بگیرد و از آسیب زدن به آسانسور جلوگیری کند. سرویس و خدمات اسانسور در اصفهان

استفاده درست از درب ها

درب های آسانسور در طول سال های استفاده فرسوده می شوند ، هر دفعه که کابین توقف می کند اپراتور های درب ها 2 دفعه فعال می شوند مخصوصا که افراد درب هارا به صورت دستی باز کنند تعویض اپراتور های درب ها راحت و آسان است و احتیاجی به قطع کردن سیستم های اسانسور در زمان طولانی ندارد ، با سرویس و نگهداری آسانسور در زمان مناسب دیگر شاهد این مشکلات نخواهید بود. اگر مسافرین در باز کردن یا متوقف کردن درب ها به صورت دستی خودداری کنند دیگر احتیاجی به تعمیر و یا تعویض اپراتور و قسمت های دیگر درب ندارید و از سالم ماندن درب ها در زمان طولانی مطمئن باشید . حال اگر افراد داخل ساختمان آگاه باشند ، شما باید زمانی را برای بررسی درب آسانسور بگذارید تا دیگر نیازی به تعمیر درب آسانسور نداشته باشید.

علت های خرابی آسانسور و زمان تعمیر این سیستم

برخی افراد فکر می کنند که آسانسور تنها یک جعبه فلزی است که فقط وظیفه جابه جا کردن ما در طبقات را دارد و یا اینکه تعمیر آسانسور و مهم تر از آن سرویس و خدمات اصلا مهم نیست ، و برخی دیگر تا آسانسور از کار نایستد فکری در جهت سرویس و تعمیر آن نمی کنند. این را باید به شما اطلاع بدهم که آسانسور تنها یک جعبه نیست اگر شما این موضوع را قبول ندارید و کنجکاوید که راجع به بخش های اصلی یک آسانسور آشنایی داشته باشید باید به موارد زیر بپردازید( مدت زمان سرویس اسانسور،delsatecco  ) با توجه به شکل 4 بهترین شرکت اسانسور در اصفهان

 • یک یا چند کابین
 • وزنه‌های تعادل
 • موتور آسانسور که با یک ترمز همراه است
 • کابل ها و سیم بکسل ها با قرقره های که بین موتور ها حرکت میکنند
 • دستگاه ها و سیستم های امنیتی متفاوت
 • یک سیستم و دستگاه کنترل که با استفاده از یک الگوریتم کابین های آسانسور را به طبقات درست جابه جا می کند که در ساختمان های بلند و برج ها بسیار استفاده می شود. این قسمت در آسمان خراش ها اهمیت بسیاری دارد که در اول روز بیشتر مسافرین را بالا ببرند و در آخر روز پایین بیاورند.

با موارد بالا دیگر فهمیدن خرابی های آسانسور مشکل نیست:

 • استفاده نادرست افراد از آسانسور
 • قطع شدن غیر منتظره برق
 • فرسوده شدن قطعات مکانیکی و الکترونیکی
 • بالا رفتن دما

و برخی اوقات بدون هیچ موردی هر سیستم الکتریکی و مکانیکی نیاز به سرویس و خدمات اسانسور در اصفهان ( دلساتک ) دارد.

عنوان :زمان بازرسی آسانسور
نام نویسنده :مهدی امین
دپارتمان :اوج شید
زمان مطالعه (حدود) :10:33 دقیقه
تعداد کلمات :2151 کلمه

 

آیا از مقاله ما لذت بردید

دیدگاه خود را در قسمت نظرات وارد کنید

زمان دوره ای بازرسی آسانسور

بهتر است هر ۱ ماه یکبار بازرسی صورت بگیرد

به دنبال مراحل نصب آسانسور میگردید ؟

میتوانید در قسمت نصب آسانسور در اصفهان مشاهده کنید

[تعداد: 1    میانگین: 3/5]

سرویس آسانسور در اصفهانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

پشتیبانی و نگهداری آسانسورخدمات آسانسور اصفهانسرویس آسانسور در اصفهانسرویس های آسانسورسرویس و خدمات آسانسورسرویس و خدمات آسانسور اصفهانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهاننگهداری آسانسور در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *