سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان | چاه و چاهک آسانسور؟

سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان


سرویس و خدمات آسانسور | چاه و چاهک آسانسور؟

سرویس و خدمات آسانسور | چاه و چاهک آسانسور

معرفی و تعریف چاه آسانسور | delsatec

معرفی چاهک آسانسور | دلساتک

نکته های اساسی درباره بعدهای چاهک آسانسور |delsatec

شکل 1 چاه آسانسور در یک نگاه

شکل 2 چاهک آسانسور در یک نگاه

 

   عنوانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهان | چاه و چاهک آسانسور چیست؟
   سازماندلساتک | delsatec
   نگارندهVahid ebrahiumi
کلمه کلیدی دینامیکسرویس و خدمات آسانسور
مدت مطالعه10 دقیقه

سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان | چاه و چاهک آسانسور؟

چکیده

سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان آشنایی با یک فرایند جدید نیاز به موشکافی آن فرایند دارد که شرکت دلساتک |delsatec  بنا دارد این بار به معرفی چاهک در آسانسور پرداخته است تا آشنایی کلی با این قسمت داشته باشید و بتوانید اگر با این قسمت در مبحث سرویس و خدمات در اصفهان به مشکل برخوردید آن را به راحتی حل کنید و…

مقدمه

من vahid ebrahiumi به همراه دوستان عزیزم درشرکت دلساتک دراین نوشتار به معرفی یکی از مهمترین قسمت های آسانسور خواهیم پرداخت با ما همراه باشید تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید.

چاه و چاهک آسانسور

معرفی و تعریف چاه آسانسور | delsatec

شایسته است پیش از تعریف چاهک آسانسور به معرفی چاه الویتور پرداخت که اصلی ترین بخش و فرایند در نصب ، سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان ] دلساتک[ می باشد. پس بیاید یک تعریف کلی از آن داشته باشیم شاید چاه آسانسور را بتوان این گونه تعریف کرد:  حفره ای عمودی شکل که از محل اولیه قرارگیری الویتور آغاز و تا آخرین مکان قرارگیری آن ادامه می یابد که موتورخانه در آن جای دارد. نکته اساسی داستان این است که باید کاملا تراز باشد و هیچگونه انحراف و دارای هیچگونه خمودگی نباشد و از نصب تجهیزات متفرقه باید جلوگیری کرد. ابعاد بستگی به انواع بالابر دارد.

با توجه به شکل 1 چاه آسانسور در یک نگاه

سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

شکل 1 چاه آسانسور در یک نگاه

معرفی چاهک آسانسور | سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان دلساتک

چاهک: حفره انتهایی بالابر است که در پی بنا ایجاد می شود. به عبارت ساده تر یک پارت از چاه است، که برای تامین جان فنی کاران سرویس و خدمات آسانسور ایجاد شده. در اولین گام باید مشخص کرد که در یک ساختمان به چند بالابر نیاز داریم تا بتوانیم به ظرقیت مورد نظر دست یابیم. ودر گام بعد ابعاد چاه را تخمین بزنیم.

اما با توجه به اصولی باید در هر ساختمان و بنا الویتور تعبیه کرد که در زیر به آن اشاراتی داریم:

ساختمانهایی با طول بیش از7 meter در مسیر عمودی از کف بنا نصب الویتور ضروری است ساختمانهایی که دارای 8 طبقه هستند و طول مسیر عمودی از کف 28 meter به بالا از کف لازم است از 2 بالابر بهره ببرند. ] سرویس و خدمات آسانسور اصفهان [در ساختمانهایی با طول مسیر بیش از21 meter از کف یک آسانسور مناسب حمل برانکارد الزامی است.برای ساختمانهای چند آسانسوری دست کم یکی از انها باید مخصوص ویلچر باشد.باید در نظر داشت که برای تخمین بعدهای بالابر، مساحت مفید اتاقک را برحسب گنجایش به کیلوگرم و سرعت آن محاسبه کرده و شایسته است برای جلوگیری از هرگون اتفاقی فضای اتاقک را کمتر کنیم.

نکته های اساسی درباره بعدهای چاهک آسانسور | سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

عرض: نخست باید به این نکته اشاره کرد این می باشد که علاوه بر این که اهلی ساختمان برای جابجایی خود از آن استفاده می کنند به احتمال قوی از آن برای حمل لوازم هم بهره ببرند. بیایید بزرگترین وسیله موجود در خانه را مثال بزنیم].سرویس و خدمات آسانسور اصفهان [یخچال یا فریزر که معمولا عرضی حدود 60 cm تا 90 cm دارند.پس با این حساب عرض جاهک باید دستکم از 160cm بیش تر باشد.

عمق: برای عمق اتاقک بالابر باید مواردی را در نظر گرفت از جمله حس راحتی ساکنین در آسانسور اما باید دانست که به تعداد هر یک نفر باید عمق چاه را 10cm بیشتر کرد به نسبت عرض بالابر دراین صورت ابعاد درستی خواهیم داشت.

با توجه به شکل 2 چاهک آسانسور در یک نگاه

سرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

شکل 2 چاهک آسانسور در یک نگاه

دیزاین و اجرای چاهک آسانسور

برای استحکام ریلهای هدایت گر اتاقک و وزنه تعادل باید پلیت در زیر ریلها بگذاریم درمکانی که ریل های هدایت گر در پایان چاهک وصل و ثابت می شوند. یک پلتفرم فلزی یا بتونی باید پائین ضربه گیر کابین و وزنه تعادل کارگذاشته شود و سپس در پیت بالابر وصل گردد.در چاهک حتما باید روشنایی کافی وجود داشته باشد ].سرویس و خدمات آسانسور اصفهان [باید یک فنس 1.5*1.5 در انتهای چاه قرار گیرد بطریق قائم تا بین وزنه تعادل و اتاقک بالابر یک فاصله ایجاد شود.حدودا در نیم متری کف پیت روشنایی برقرار کنید و برای هر طبقه نیز روشنایی مناسب را ایجاد کنید.لازم است برای سهولت برای رسیدن به چاهک یک نردبان موجود باشد. کابل earth را در ته چاه قرار دهید و به یاد داشته باشید که در ژرفای مناسبی نصب گردد.

ارادتمند شما دلساتک|delsatec

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

خدمات آسانسور اصفهانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهان

خدمات آسانسورخدمات آسانسور در اصفهانسرویس آسانسورسرویس آسانسور در اصفهانسرویس و خدمات آسانسورسرویس و خدمات آسانسور اصفهانسرویس و خدمات آسانسور در اصفهانسرویس و خدمات آسانسور دراصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *