نصب آسانسور در اصفهان | شیوه های نصب آسانسور

نصب آسانسور در اصفهان

نصب آسانسور در اصفهان delsatecco


نصب آسانسور در اصفهان

چیز هایی که لازم است قبل از نصب بدانید

طراحی و نصب آسانسور در اصفهان

الف. چاله آسانسور

ب. بتن ریزی کف چاله

ج. سازه آهنی چاهک آسانسور

د. دیوارکشی اطراف چاهک

ه. بتن ریزی سقف چاهک

 

شکل 1 نصب آسانسور در اصفهان

شکل 2 نمونه تابلو برق

 

نصب آسانسور در اصفهان

چیز هایی که لازم است قبل از نصب بدانید

چیزهایی که لازم است شما قبل از نصب آسانسور (delsatecco) در اصفهان بدانید ، شامل تعداد نفراتی که میتوانند بطور همزمان از آسانسور استفاده کنند، مشخص نمودن اندازه کابین، مشخص نمودن اندازه چاله آسانسور و آماده سازی چاهک، تامین برق تک فاز جهت جوشکاری در قسمت درب و ریل، تامین برق سه فاز برای راه اندازی، مشخصات تابلو برق سه فاز، نصب تابلو برق در موتورخانه و کابل برق مورد نیاز آسانسور و کابل کشی و انتقال برق از کنتور به اتاقک موتورخانه همچنین عملیات نصب آسانسور شامل تراز کردن جهت آهن کشی و بر آورد آهن آلات مورد نیاز چاهک، اجرای آهن کشی داخل چاله آسانسور، تراز سازی جهت نصب ریل های کابین و ریلهای وزنه، حمل لوازم درب و ریل آسانسور، نصب ریلهای کابین و ریلهای وزنه، نصب درب طبقات و عملیات نظارت و کنترل درب و ریل مراحل طراحی عدم اتلاف وقت در جرای پروژه و انتخاب آسانسور و هزینه های زیاد رعایت نکات ذیل از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و چنانچه سازندگان ساختمان در طول عملیات طراحی و اجرا به نکات قید شده توجه نمایند از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

طراحی و نصب آسانسور در اصفهان

الف. چاله آسانسور دلساتک

 • برای ایجاد آسانسور حداقل ارتفاع از کف چاله آسانسور تا سطح کف سازی شده اولین ایستگاه آسانسور قبل از بتن ریزی کف چاله حداقل باید ۱۹۰ cm باشد.
 • وقت بتن ریزی کف چاله آسانسور با توجه به نقشه ایستگاه های ضربه گیر زیر کابین و زیر قاب وزنه تعادل ۱۰ cm بتن مگر و ۳۰ cm آرماتوربندی و بتن ریزی می شود و ارتفاع باقیمانده نباید کمتر از ۱۵۰ آرماتوربندی و بتن ریزی می شود و ارتفاع باقیمانده نباید کمتر از ۱۵۰cm شود. این فضا جهت نصب قطعات آسانسور شامل ضربه گیرها، لوازم گاورنر سقوط ، محل عبور یوک و سینی کابین و استقرار سکوی ضربه گیر خواهد بود . در این محل فضای خالی ای وجود خواهد داشت که تقریبا مربعی به ابعاد ۶۰*۵۰*۱۰۰سانتی متر مربع را می سازد که به این فضا اصطلاحا “فضای جان پناه” می گویند.
 • جهت اجرای سکوهای ضربه گیر طبق نقشه های اجرایی دلساتک بمنظور نصب آسانسور در اصفهان ، آرماتورهای انتظار جهت سکوهای ضربه گیر در فونداسیون مذکور پیش بینی می شود.
 • ب. نقشه کشی

درصورتی که ساختمان از قبل تاسیس شده باشد و دسترسی دقیق به ابعاد مورد نیاز چاله آسانسور میسر نباشد، پلان طبقات لازم است.

پلان تیپ (delsatecco) طبقات شامل:

پارکینگ

زیر زمین

همکف

طبقات در محل نصب آسانسور

نصب آسانسور در اصفهان

شکل 1 نصب آسانسور در اصفهان

همانطور که در شکل 1 نصب آسانسور در اصفهان ملاحظه می کنید، نمونه ای از اجرای یک آسانسور در یک ساختمان از پیش تاسیس شده را میبینید که مکان چاله آسانسور از قبل درنظر گرفته نشده است.

ب. بتن ریزی کف چاله

لازم بذکر است که پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، با توجه به نوع وضعیت ساختمان و نوع آسانسور طرح اجرایی بتن ریزی چاهک به به کارفرما یا همان مالک ساختمان ارائه خواهد شد.

ج. سازه آهنی چاهک آسانسور

سازه آهنی یا همان آهن کشی عبارت است از آن سازه فلزی که در داخل چاهک آسانسور جهت استقرار براکت های مورد نیاز ریل های کابین و وزنه بر اساس نقشه طراحی شده توسط مرجع نصب آسانسور در اصفهان که بشرح زیر می باشد به ترتیب انجام می شود:

 1. تهیه نقشه اجرایی آهن کشی کامل چاهک
 2. تهیه لیست آهن آلات مورد نیاز
 3. نصب داربست فلزی مناسب جهت اجرای آهن کشی
 4. انجام آهن کشی با نظارت نماینده فنی شرکت فروشنده یا دستگاه نظارت ساختمان
 5. اجرای ضد زنگ آهن آلات پس از صدور گواهی انجام کار آهن کشی

د. دیوارکشی اطراف چاهک

سه طرف چاهک می بایستی بوسیله دیوارکشی از کف تمام شده اولین توقف تا کابین موتورخانه بر روی پشت بام اجرا گردد

امکان دارد دیوارکشی با یکی از روش های زیر برحسب شرایط ساختمان انجام پذیرد:

 • ورق کشی
 • رابیس بندی
 • آجر کشی

اندود دیوار بمنظور جلوگیری از تخریب زودهنگام اگر عملیات کلاف بندی آهن کشی در پشت ستونها و در داخل دیوار قرار می گیرد می بایستی در محل نصب براکت ها بر روی کلافهای افقی فضای خالی مناسب پیش بینی شود تا از تخریب بعدی جلوگیری شود. جهت اجرای مناسب مورد فوق بر اساس نقشه های درب و ریل که توسط (delsatecco) تهیه می شود امکان پذیر خواهد بود. در این مرحله اجرای روشنایی داخل چاهک طبق دستورالعمل مربوطه باید انجام شود.

همچنین  ایجاد موتورخانه و  دورچینی درب طبقات بعد از اتمام و نصب آسانسور در اصفهان ریل و درب لازم است توسط عوامل فنی کنترل نهایی عملیات انجام شود و آن تأیید شود. اجرای کابل کشی و نصب تابلو برق سه فاز نصب کابل برق سه فاز و نصب سیم ارت (Earth ) چنانچه فاصله کنتور تا محل نصب تابلو برق سه فاز بیش از اندازه های استاندارد می باشد باید محاسبه شده در سایز کابل تغییرات لحاظ گردد. در فاصله های استاندارد از کابل  ۵×۱۶ mm برای آسانسورهای ۸ و ۱۳ نفره و از کابل  ۵×۱۰ mm   جهت آسانسورهای ۴و۶ نفره استفاده می گردد.

نصب آسانسور در اصفهان

شکل 2 نمونه تابلو برق

در شکل 2 نمونه تابلو برق آسانسور را مشاهده می کنید.

ه. بتن ریزی سقف چاهک

بعد از اتمام عملیات چاله آسانسور و نصب درب و ریل و صدور تأییدیه عملیات توسط دلساتک باید طبق مشخصات فنی محل نصب ریلها نسبت به اجرای قالب گذاری آرماتور بندی و بتن ریزی اقدام گردد. ضمنا زمان لازم جهت استحکام بتن حدود ۱۵ روز می باشد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نصب آسانسور اصفهاننصب آسانسور در اصفهان

آسانسور اصفهانتابلو برق آسانسورتعمیرکار آسانسور اصفهانچاله آسانسورخدمات آسانسور در اصفهانخرید آسانسور در اصفهاندلساتک آسانسورنصب آسانسور در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *