نصب اسانسور در اصفهان | آسانسور اصفهان | هشت مدل موتور آسانسور و ویژگی

نصب اسانسور در اصفهان | آسانسور اصفهان

نصب اسانسور در اصفهان | آسانسور اصفهان delsatec دلساتک


نصب اسانسور در اصفهان | آسانسور اصفهان

عنواننصب اسانسور در اصفهان|  8 مدل موتور آسانسور و ویژگی
نویسندهSir Vahid Ebrahimi
دپارتماناوج شید
مدت زمان مطالعه00:14:07
تعداد کلمات کلیدی1367

فهرست مطالب

مقدمه موتور آسانسور و ویژگی |  نصب اسانسور در اصفهان

انواع و کاربرد ترانسفورمرهای تک فاز و سه فاز

فاکتورهای مهم در ارتباط با گزینش موتور AC | نصب اسانسور در اصفهان

شناخت جامعی از موتور سه فاز سنکرون در صنعت اسانسورسازی

موتورهای سه فاز آسنکرون تعریف و انواع آن کدامند؟

موتورهای آسنکرون سه فاز روتور سیم پیچی | نصب اسانسور در اصفهان

موتورهای آسنکرون تک فاز روتور قفسی | نصب اسانسور در اصفهان

موتورهای آسنکرون تک فاز روتور قفسی | دو خازنی و قطب چاکدار

فهرست اشکال

شکل 1 موتورهای سنکرون و آسنکرون

شکل 2 موتور سه فاز روتور قفسی

مقدمه موتور آسانسور و ویژگی |  نصب اسانسور در اصفهان

این مبحث که اختصاص به موتورهای آسانسور اصفهان در شرکت دلساتک دارد. بعد از آن که جریان الکتریکی تکفاز آغاز به کار کرد و در سال ۱۸۸۵ توسط پرنوسکی و بلاتلی به ثبت رسید. ۵ سال بعد جریان متناوب سه فاز کار خود را شروع کرد و به کمک ترانسفورمر سه فاز که بوسیله دولیوو دوبروولسکی به جریان افتاد. در ادامه این اختراعات دانشمندان ترانسفورمر را تکمیل کردند. تلاش شد تا این اختراعات کمکی به نصب اسانسور در اصفهان کند از این جهت که باعث شد تا ترانسفورمر تکمیل شده یکی از این دانشمندان اشتاین متس بود. که باعث شد در نهایت ترانسفورمرهای سه فاز و موتورهای سنکرون و اسنکرون اختراع گردد. کارایی این اختراعات که کاهندگی و افزایندگی سطح ولتاژ را یا عایق الکتریکی و ولتاژ ثانویه از ارت تا نول کاربرد دارد. ماشین الکتریکی تکفاز سه فاز و  AC با توجه به شکل 1 موتورهای سنکرون و آسنکرون

انواع و کاربرد ترانسفورمرهای تک فاز و سه فاز

یک دستگاه الکتریکی در صنعت آسانسور اصفهان در شرکت دلساتک که ورودی و خروجی آن انرژی الکتریکی است. این دستگاه در گونه انرژی الکنریکی تحولی ایجاد نمیکند. ولی میشود در سایز کمیتی آن همچون جریان ولتاژ زاویه فاز تحول ایجاد کند. پیدایش این تکنولوژی سه تحول عمده در صنعت ایجاد کرد. ۱- امکان دیزاین کردن ابزارهای الکتریکی با تغذیه مناسب. ۲- ایزوله کردن یا عایق بندی یک بخش از کانال های فشارقوی مخصوصا برای صنعت نصب اسانسور در اصفهان . ۳- ارتباط پیوسته بین کانال سازنده و مصرف این انرژی در مرحله یک یا چندین کشور این دستاورد موجب خلق انواع مختلف ترانسفورمرهای تک فاز و سه فاز شد. متورهای مخصوص AC در صنایع و لوازم خانگی کاربرد بیشتری دارد. که نسبت به DC دارای امتیازاتی است ۱- سبک بودن ۲- نگهداری و تعمیر راحت ۳- ساختمان ساده ۴- ارزان ۵- عمر بیشتر ۶- تحمل ولتاژ بالا ۷- کمی حجم

فاکتورهای مهم در ارتباط با گزینش موتور AC | نصب اسانسور در اصفهان

با توجه به تعریفی که از موتورهای AC در پارگراف های گذشته گفتیم و بیاد دارید در این بند به نکاتی اشاره داریم که فاکتورهای مهمی هستند در آسانسور اصفهان دلساتک. برای گزینش صحیح خرید یک موتور AC اما پیش از آن یادآوری مختصری داریم از آنچه گفتیم. موتورهای AC به نسبت موتورهای DC سبک تر بوده اما به نسبت سبکی دارای قدرتی برابر با موتورهای DC  اند که این سبک تر بودن میتواند در نصب اسانسور در اصفهان که امروزه یکی از اساسی ترین نیاز مردم است شاید بسته به شرایط بتوان از این موتورها بهره برد. اما ده فاکتور مهم : ۱- سطح ولتاژشبکه ۲- محدوده تغییر بار ۳- ضد انفجار بودن ۴- منبع مورد تغذیه ۵- راه انداز آسان ۶- گشتاور و راه انداز مناسب ۷- سرعت موتور و حدود تغییرات ۸- ترمز آسان ۹- سرویس و نگهداری ۱۰- تعمیرات ارزان و ساده ازمهم ترین عوامل است.

شناخت جامعی از موتور سه فاز سنکرون در صنعت اسانسورسازی

این موتورها ساختار پیچیده ای دارند و هزینه بالاتری. روتور این شکل از موتورها از نوع قطب برجسته بوده و سرعت چرخش آنها بدون تغییر و ثابت است. کاربرد این موتور برای ایجاد قدرت فعال سازی برای چرخش اسیاب مواد و کمپرسورهای صنعتی از قدرت ۱ تا ۵۰ مگاوات و برای ایجاد قدرت راکتیو و ضریب قدرت الکتریکی ترانسفورماتورهای کوره های الکتریکی و پاتیلی کارخانجات صنایع فولادی تا ۷۰ مگاوات آمپر است.برای استفاده آن در نصب اسانسور در اصفهان مزایایی دارد که به آن اشاره شده است. ۱- این موتور دارای ضریب قدرت متناسب و توانایی تنظیم دارد. ۲- راندمان بالایی دارد. ۳- برابر نوسانات آلرژی خاصی ندارد. ۴- استفاده مستقیم با ولتاژ بالا را دارد. ۵- با تحریک مناسب هیچ گونه قدرت راکتیو صرف نمیکند و فقط قدرت اکتیو مناسب میگیرد. ۶- از این موتور میتوان به سبب منبع قدرت راکتیو برای بالا بردن ضریب قدرت خط بهره برد.

نصب اسانسور در اصفهان | آسانسور اصفهان

شکل 1 موتورهای سنکرون و آسنکرون

موتورهای سه فاز آسنکرون تعریف و انواع آن کدامند؟

نوع سه فاز این الکتروموتور در آسانسور اصفهان به دو دسته روتورقفسی یا قفس سنجابی و روتور سیم پیچی یا روتور رینگی بخش بندی میگردد. نخستین این بخش بندی موتورهای روتورهای قفسی شامل مرکز لایه بندی استوانه ای با شیار موازی برای نصب هادی های میله ای یا شمشی که از جنس مس یا الومینیوم ساخته شده است. هادی ها در دو طرف روتورها به طریق دو سیکل که از جنس هادی است در نصب اسانسور در اصفهان  delsatcهمانند  شکل اتصال کوتاه میشود. که در دو نوع ساده و دوبل با دقت به این که برای چه کاری مورد استفاده دارد. شیارهای روتور قفسی را مورب میسارند تا صدای موتور گرفته شود. و از مایل بودن به قفل روتور هنگام راه اندازی جلوگیری شود و همچین توانایی پایداری موتور هنگام تغییر ناگهانی بار افزایش می یابد. موتور را در شکل 2 موتور سه فاز روتور قفسی می توان مشاهده کرد.

موتورهای آسنکرون سه فاز روتور سیم پیچی | نصب اسانسور در اصفهان

این موتورها برای محرک ماشین هایی که نیاز به گشتاور راه اندازی زیاد دارد. مانند کارخانجات سیمان,  سنگ شکن ها , جرثقیل کمپرسورهای بزرگ , نوار نقاله و آسانسور اصفهان  delsatcکه برای معادن زیرزمینی کاربرد دارد. انواع شیوه های راه اندازی موتورهای آسنکرون که عبارتند از: ۱- راه اندازی مستقیم برای بارهای سبک ۲- راه اندازی ستاره ای – مثلثی برای راه اندازی بارهایی که مقدار بار در زمان افتتاح کمتر از ۳۰ درصد بار نصب اسانسور در اصفهان  نامی است. ۳- راه اندازی با بهره بردن از مقاومت راه انداز برای بارهای سنگین ۴- بکاربردن راکتور در مدار استاتور و دادن اتصال کوتاه بعد از راه اندازی ۵- راه اندازی با اتو ترانسفورماتورها برای افتتاح بارهی با وزن زیاد. ۶- راه انداز نرم.

موتورهای آسنکرون تک فاز روتور قفسی | نصب اسانسور در اصفهان

در اینجا برای شما انواعی از موتورهای آسنکرون delsatec آسانسور اصفهان تکفاز روتور قفسی را برای شما شرح داده ایم که در ز کردیر به ان اشاره خواهیم داشت. ۱- موتور آسنکرون تکفاز با راه اندازی مقاومتی : این موتورها از نوع فاز شکسته بوده و دارای سیم پیچی اصلی و کمکی است. مقاومت سیم پیچی کمکی این موتور بیشتر مقاومت اهمی سیم پیچ اصلی آنها است. این موتورها مجهز به کلید گریز از مرکز. نصب اسانسور در اصفهان به این کلید نیاز دارد تا اگر سرعت به ۷۵ درصد نامی رسید این کلید عمل می کند. ۲- موتور آسکنرون تکفاز با خازن راه انداز : تفاوت آن با موتورهای تکفاز مقاومتی در این است که با دو خازن راه انداز عمل می کند. که با سیم پیچ کمکی سری شده و گشتاور راه اندازی آن زیاد است. ۳- تکفاز با خازن دایم : این موتور خازن روغنی دایم دارد.

موتورهای آسنکرون تک فاز روتور قفسی | دو خازنی و قطب چاکدار

موتور اسنکرون تک فاز دو خازنی : داری یک خازن راه انداز و یک خازن دایم کار است. این دو خازن در ابتدای راه اندازی موتور با سیم پیچ کمکی سری میشوند و پس از رسیدن سرعت روتور به ۷۵ درصد سرعت نامی موتور,  خازن راه انداز بوسیله ی کلید گریز از مرکز از مدار بیرون و با خازن به مدار بر میگردد. کاربرد این نوع موتور در پمپ آب تکفاز با قدرت بالا در نصب اسانسور در اصفهان و دستگاه چند کاره نجاری است. ۵- قطب چاکدار: این نوع موتور دارای گشتاور کم و راه انداز کم بوده و به عنوان محرک کاربرد دارد در اسانسور اصفهان delsatec.

نصب اسانسور در اصفهان | آسانسور اصفهان

شکل 2 موتور سه فاز روتور قفسی

حداقل شدت روشنایی موتور خانه باید چند لوکس باشد؟

۲۰۰

کنتاکت های مورد استفاده برای مدارات DC
از چه نوعی است؟

DC-13-3

وظیفه CBNو CBL
چیست؟

دور اندازی اجباری کابین در پایین ترین و بالاترین طبقه

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

آسانسور اصفهاناسانسور اصفهانمراحل نصب آسانسورمشکلات نصب آسانسورنصب آسانسور اصفهاننصب آسانسور در اصفهاننصب اسانسور اصفهاننصب اسانسور در اصفهاننصب اسانسور دراصفهان

delsateccoاسانسور اصفهاندلساتکقیمت نصب آسانسورنصب آسانسورنصب آسانسور اصفهاننصب آسانسور در اصفهاننصب اسانسور اصفهاننصب اسانسور در اصفهاننصب اسانسور دراصفهاننصب و خدمات آسانسورنصب و سرویس آسانسورهزینه نصب آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *