نصب اسانسور در اصفهان | نکات برای سیم بکسل در اسانسور

نصب اسانسور در اصفهان | اسانسور اصفهان

نصب اسانسور در اصفهان | اسانسور اصفهان دلساتک Delsatecco


نصب اسانسور در اصفهان | اسانسور اصفهان

عنوانایمنی برای سیم بکسل در اسانسور
نویسندهSir Vahid Ebrahimi
دپارتمانOjshid
مدت زمان مطالعه00:10:00
تعداد کلمات910
کلمه کلیدی اولنصب اسانسور در اصفهان

فهرست مطالب

چکیده نکات برای سیم بکسل در اسانسور

طریقه ساخته شدن سیم بکسل توسط ماشین | تقسیم بندی از نظر تاپ

تقسیم بندی سیم بکسل اسانسور از نظربافت

تقسیم بندی پیچ ها در سیم بکسل و انواع آن

خصوصیات سیم بکسل با پیچ معمولی

خصوصیات سیم بکسل با پیچ لانگ

فهرست تصاویر

شکل 1 نصب اسانسور

شکل 2  اسانسور

 

چکیده نکات برای سیم بکسل در اسانسور | نصب اسانسور در اصفهان

در ادامه سری مقالات نصب اسانسور در اصفهان این بار به نقش سیم بکسل در راه اندازی اسانسور خواهیم پرداخت. پیداست که این قطعه نقشی اساسی در کارایی و عملکرد بالابرها خواهد داشت.این قطعه به عنوان ابزاری منعطف و دیگر مکانیزمها بکار رفته است.که از مزایای آن سبک بودن و قابل اطمینان بودن آن است.سیم بکسل عملا در موقع کارتحت شرا یط سخت به صورت ناگهانی کات نمی شود و این الارمی است که به محض مشاهده باید نسبت به تغییر آن اقدام نمود.اما مقاومت این سیمها تقریبا ۱۳۰-۲۵۰ kg/mm است.سیم های مورد استفاده اسانسور اصفهان دلساتک در مکانهایی که آب و هوایی خشک دارند از سیم های بدون روپوش تشکیل شده است, در مکانهای مرطوب دارای گالوانیزه هستند که در هنگام گالوانیزه سیم مقامت کششی خود را از دست می دهد.

طریقه ساخته شدن سیم بکسل توسط ماشین | تقسیم بندی از نظر تاپ

این سیم بکسلهای نصب اسانسور در اصفهان دلساتک توسط ماشین های مخصوص بافته شده بدین ترتیب سیم بصورت لایه تنیده شده و بعد این لایه بصورت بکسل ساخته شده این دو عمل همزمان یا در دو مرحله انجام می گیرد.لایه های سیمی روی لایه داخلی از جنس فیبر یا پلاستیک و یا سیمهایی با فولاد نرم تر تشکیل شده است پیچیده می شود. تقسیم بندی سیم بکسل از نظر تاب: ۱- سیم بکسل یکطرفه که چنانچه جهت تاب کلاف و رشته هر دو در یک جهت تابانده شود آن را یکطرفه می نامند. ۲- سیم بکسل اسانسور اصفهان صلیبی: اگر جهت تاب کلاف و رشته ها عکس یکدیگر باشد. ۳- سیم بکسل ترکیبی : اگر جهت تاب کلاف و رشته عکس یکدیگر باشد و کلاف یک در میان به راست و چپ رشته تابیده باشند, را ترکیبی گویند.

تقسیم بندی سیم بکسل اسانسور از نظربافت | نصب اسانسور در اصفهان

سیم بکسل ها همانند شکل 1 نصب اسانسور در اصفهان از نظر بافت بر اساس جهت بافت کلاف ها نام گذاری می شوند چنان چه جهت از چپ به راست تابیده باشد و با علامت z روی سیم بکسل نشان داده شده باشد آن را راست بافت گویند. و چنانچه از راست به چپ تابیده شده باشد, با علامت s روی سیم نشان می دهد. و آن را چپ بافت می گویند.جهت تهیه سیم بکسل بلند کننده بار از سیم بکسل صلیبی یا دو طرفه نیروی کششی را بهتر در اسانسور اصفهان دلساتک تحمل می کنند, در صورتی که سیم بکسل های یکطرفه میل به باز شدن و شل گردیدن بافت ها و رشته ها دارند و منعطف و مقامت زیادتری دارند. اما از این سیم های یکطرفه برای بلند کردن بار استفاده نکنید.

نصب اسانسور در اصفهان | اسانسور اصفهان

شکل 1 نصب اسانسور

تقسیم بندی پیچ ها در سیم بکسل و انواع آن

سیم بکسل ها بر دو نوعند : ۱- با پیچ معمولی یا یکنواخت که نوع سیم بکسل ها نصب اسانسور در اصفهان جهت پیچش سیم ها در لایه های سیمی خلاف جهت پیچش لایه های سیمی در سیم بکسل است ۲- پیچ لانگ : در این نوع سیم های delsatec جهت پیچش سیم ها در لایه های سیمی در جهن پیچش لایه های سیمی در سیم بکسل است. هر کدام از این گونه ها دو فرم دارند که عبارتند از راست پیچ و چپ پیچ, در راست پیچ لایه ها در جهت عقربه های ساعت پیچیده اند. و در چپ پیچ خلاف آن. گزینش سیم بکسل اسانسور اصفهان با پیچ معمولی یا لانگ بستگی به نوع کار سیم بکسل و راست پیچ و چپ پیچ بستگی به نوع پیچش سیم در زمان کارکرد دارد.

خصوصیات سیم بکسل با پیچ معمولی | نصب اسانسور در اصفهان

این سیم ها مطابق شکل 2  اسانسور اصفهان دارای خصوصیاتی می باشند که در این پاراگراف بدان اشتاراتی خواهیم داشت. یکی از این خصوصیات آن در  ۱- دارا بودن یک ساختمان ثابت و دفرمه نشدن آن ۲- از دیگر ویژگی های آن مانع شدن از لهیدگی و مچاله شدن مقاوم تر است. ۳- در زیر فشار چرخش نخواهد داشت۴- پیچ های گوشواره ای که ایجاد در آن کمتر دیده می شود. ۵- تغییر مکان و باز و بسته کردن آن در نصب اسانسور در اصفهان delsatec آسان است.

نصب اسانسور در اصفهان | اسانسور اصفهان

شکل 2  اسانسور اصفهان

خصوصیات سیم بکسل با پیچ لانگ در اسانسور

۱- در این نوع سیم ها در نصب اسانسور در اصفهان تغییر مکان و باز و بسته کردن آن مشکل است ۲- پیچ های کوچک در آن بیشتر دیده می شود. ۳- مقاومت لهیدگی و مچاله شدن آن کمتر است. ۴- در صورتی که دو سر آن گیر نباشد دفرمه می شود. و برای جاهایی که یک سر و دوسر آن آزاد نیست مناسب نمی باشد.۵- به دلیل این که سطح تماس آن با پولی و طبلک زیادتر می شود مقاومتش در مقابل سایش اسانسور اصفهان delsatec باید بیشتر باشد.

در ترمینال تابلو کنترل آسانسور ،چه نوع ترمینال هایی برگشت سری استپ کابین و برگشت دور انداز اجباری پایین می باشد؟

CB1-TP4

در ترمینال تابلو کنترل ،چه نوع ترمینال هایی برای سنسور توقف آسانسور و برای تحریک سخن گو است؟

TR- LEF

در ترمینال تابلو کنترل چه نوع ترمینال هایی برای میکرو سوئیچ و برای برق دائم روی کابین می باشد؟

CPL – OPL

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

آسانسور اصفهاناسانسور اصفهانامنیت اسانسورنصب اسانسور اصفهاننصب اسانسور در اصفهان

delsateccoدلساتکنصب آسانسورنصب آسانسور اصفهاننصب آسانسور در اصفهاننصب اسانسور در اصفهاننصب اسانسور دراصفهاننصب و سرویس آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *